• Wystawa książek Disneya

• 14.04.2024
          • Klasa G lubi @Disneya nie od dzisiaj. W sali mamy specjalne miejsce na książki z różnych serii Disneya. Dlatego też nie mogliśmy sobie odmówić wyjścia wystawę @Disney w polskim wydaniu. Siedem epok. w Bibliotece na Koszykowej. Obejrzeliśmy naprawdę wyjątkowe egzemplarze! Najstarsze z nich wydane w 1939 roku. Dowiedzieliśmy się wielu niezwykłych faktów o naszych ulubionych historiach. W tym roku jubileusz obchodzą Kaczor Donald - ma już 90 lat i Król Lew, który skończył 30 lat!! W gablotach nie zabrakło też książki Wydawnictwo Olesiejuk „15 Uważnych opowieści”, której współautorką jest Pani Paulina Zawadzka. Po wystawie udaliśmy się do czytelni, obejrzeć i poczytać wybrane książki Disneya.

• Finał akcji dla Fundacji Bezdomniaki

• 14.04.2024
          • Dziś podsumowaliśmy i zakończyliśmy naszą akcję zbierania karmy dla zwierząt z Fundacji Bezdomniaki! Odwiedziła nas pani Dorota ze swoim wspaniałym pieskiem o imieniu Lejdi. Zebraliśmy ponad 84 kilogramów karmy dla psów oraz kotów, które przekazaliśmy w trakcie naszego spotkania! Dziękujemy wszystkim za włączenie się w tą piękną akcję, a pani Iwonie za jej zorganizowanie!

• Urodziny Józia

• 14.04.2024
          • W poniedziałek świętowaliśmy 9 urodziny Józia. Józiu, życzymy Ci samych pogodnych dni i mnóstwo powodów do uśmiechu. Sto lat!

• Rozwijamy uważność

• 14.04.2024
          • Dzisiaj na zajęciach rozwijających komunikowanie się z klasą B PDP opowiadaliśmy, które miejsca i osoby są dla nas ciekawe, a których nie chcielibyśmy zobaczyć na żywo lub bliżej poznać. Dzięki niezwykłym fotografiom i prostym ćwiczeniom rozwijaliśmy kreatywność i uważność. Był też czas na relaks dla ciała. Każdy otrzymał medal „Uważności”

• Świąteczne życzenia

• 29.03.2024
          • Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Pracownikom oraz Przyjaciołom „Dać Szansę” życzymy radosnych Świąt Wielkanocnych! Niech ten świąteczny czas przyniesie wszystkim pokój i nadzieję, wytchnienie od codziennych trosk. Niech czas spędzony w gronie bliskich będzie pełen miłości, dobrych rozmów i uśmiechu! Wesołego Alleluja!

• Śniadanie Wielkanocne

• 28.03.2024
          • Jedną z tradycji w naszej szkole jest uroczyste Śniadanie Wielkanocne! Przygotowania trwały od kilku dni! Uczniowie wraz z nauczycielami zbierali gałązki na dekoracje, malowali pisanki, planowali menu, robili zakupy, piekli ciasta, robili pyszne sałatki! Gdy dziś wszystko było już gotowe, stoły zostały pięknie przystrojone, można było zacząć szkolne świętowanie!

• Przygotowania świąteczno-wiosenne

• 25.03.2024
          • W klasie B praca wre... Posialiśmy rzeżuchę, pomalowaliśmy jajka, zrobiliśmy dekorację. Uprzedzamy pytania - Wojtek to żartowniś- jajko nie ucierpiało!

• Pierwszy dzień wiosny

• 25.03.2024
          • Wiosnę witamy z uśmiechem!

W ostatni czwartek obchodziliśmy nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa!

• Urodziny Kuby

• 12.03.2024
          • Kubuś skończył 12 lat! Życzymy mu radości i uśmiechu, zdrówka i miłości oraz spełnienia marzeń!

• Urodziny Hani

• 12.03.2024
          • W klasie B SP świętowaliśmy 10 urodziny Hani! Były prezenty, goście, życzenia, poczęstunek i muzyczka. Wydaje nam się, że Jubilatka była zadowolona. Haneczko - 100 lat!

• Wycieczka do Muzeum Geologicznego

• 12.03.2024
          • Pod koniec lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaurów! Zajęcia o nich zakończyliśmy wizytą w Muzeum Geologicznym. Bardzo polecamy to miejsce, eksponaty z całego świata i różnych epok były dla nas niezwykle ciekawe!!

• Pomaganie jest fajne!

• 07.03.2024
          • Już drugi raz pomagamy Fundacji Bezdomniaki! Zbieramy karmę mokrą i suchą (głównie zależy nam Rocco, Rafi lub Dolinie Noteci). Wiemy, że wspierają nas także osoby, które (jeszcze?) nie mieszkają z żadnym psem ani kotem - i to się nazywa mieć wielkie serce! Dziękujemy także Wszystkim Psiolubnym i Kotolubnym! Akcję zamierzamy zakończyć około 20 marca. A potem przekażemy wszystko ambasadorkom Fundacji (ludzkiej i psiej, rzecz jasna). Pamiętajmy: pomaganie jest fajne. Po prostu.

• Pomponozaury w Placówce

• 26.02.2024
          •

Dziś Światowy Dzień Dinozaura. Ponieważ te prehistoryczne zwierzęta, jak wiadomo, wyginęły, postanowiliśmy w ramach zajęć stworzyć własne – POMPONZAURY. Zobaczcie efekty naszych działań – pracę Julki i Marcina zrealizowane pod bacznym okiem p.Mai i p.Marcina.