Aleksandra Ozyra

Artysta plastyk, oligofrenopedagog. Absolwentka wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
(dyplom magistra sztuki pod kierunkiem prof. Janusza Stannego). Ukończyła Podyplomowe Studium Pedagogiczne przy Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną ASP w Warszawie oraz studia podyplomowe na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej z zakresu edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem. Ukończyła szkolenia z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych oraz Terapii ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia – diagnoza, terapia, masaż.
Przez wiele lat tworzyła serie ilustracji i projektów dla wydawnictw popularnonaukowych i edukacyjnych dla dzieci
i młodzieży oraz do publikacji lifestyle’owych i modowych. Zaprojektowała grafikę do kilkunastu gier planszowych.
Jest współautorką konceptu marki odzieżowej Cacofonia Milano inspirowanej sztuką, dla której opracowała pierwsze unikalne wzory ubrań. Zajmuje się malarstwem wielkoformatowym, gdzie inspirację dla tematu obrazu stanowi szeroko pojęta popkultura, przemiany cywilizacyjne, człowiek jako jednostka wobec otaczającego świata. Interesuje się filmem, muzyką, pisała teksty do niszowych projektów muzycznych.
Doświadczenie pedagogiczne zdobywała ucząc plastyki i historii sztuki w liceum i gimnazjum, prowadząc warsztaty twórcze, przygotowując kandydatów na ASP.
W ZSS „Dać Szansę” pracuje jako nauczyciel plastyki. Odpowiada za oprawę plastyczną imprez szkolnych oraz ekspozycję prac uczniów. Zajmuje się też stroną internetową i fanpage’em szkoły. Pracuje w zespole do spraw promocji szkoły.