Wystawa prac plastycznych uczniów ZSSS i Placówki "Dać Szansę"

Zapraszamy na wystawę prac malarskich i rysunkowych uczniów ZSSS „Dać Szansę” i Pozaszkolnej Placówki STO w Warszawie.
Prezentowane prace powstały na zajęciach plastycznych w roku 2017 i 2018 prowadzonych przez art. plast. Aleksandrę Ozyrę i Paulinę Maksjan.

Nasi uczniowie są wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju. Zostali „wyposażeni” w niepełnosprawność, którą my, ich nauczyciele, chcemy postrzegać jako dar wrażliwości na świat i zdolności jego odmiennego odczuwania. Organizując tę wystawę, pragniemy pokazać to, co w nich najcenniejsze – radość życia, spontaniczność, żywiołowość, ale i skupienie, pracowitość, dążenie do pokonywania swych ograniczeń. Naszą rolą, jako prowadzących zajęcia twórcze, jest tylko włożyć ich działania w odpowiednią ramę, tak by stały się kompletnym dziełem. Byśmy, oglądając obrazy naszych artystów, mogli rozpocząć podróż do wnętrza ich wyobrażeń i emocji, gdzie czeka …kolor, drzewo i ptak oraz cały fantastyczny świat.

By go poznać , właśnie im tym razem dajmy szansę.

Wernisaż odbędzie się dnia 24 maja 2018 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Publink przy ul. Narbutta 46/48 lok.51 w Warszawie.
Wystawa potrwa do dnia 10 czerwca.