Plener malarski "Tajemniczy ogród"

W naszej szkole naprawdę dużo się dzieje. Nawet nasz szkolny ogród stał się ostatnio tajemniczy ☺ I dlatego niedawno, w jeden z ciepłych, słonecznych dni odbył się u nas plener malarski „Tajemniczy ogród“.
Najpierw przygotowaliśmy stanowiska do pracy – sztalugi, stoły, krzesła. Wszystko znieśliśmy z pracowni plastycznej na strychu na szkolny taras. Zgromadziliśmy farby, pędzle, a nawet własnoręcznie wykonane stempelki z motywami roślinnymi. Przyglądaliśmy się przyrodzie nas otaczającej, szukaliśmy w naszym ogrodzie tajemniczych stworzeń, kolorów i kształtów, słuchaliśmy śpiewu ptaków. Rozmawialiśmy o tym, co widzimy i o tym, co chowa się gdzieś
w trawie, pod listowiem, w naszym tajemniczym szkolnym ogrodzie. Potem spróbowaliśmy to wszystko namalować, na papierze, płótnie, z wyobraźni lub wypełniając kontury. Powstało dużo pięknych prac, które zaprezentujemy na wystawie podczas Święta Szkoły już w najbliższą sobotę 16 czerwca.
Zapraszamy do oglądania! ☺ Plener malarski „Tajemniczy ogród“ zorganizowany został w ramach projektu „Wpadnij na Głogową“, z którym nasza szkoła wygrała w konkursie „Tu mieszkam, tu zmieniam” zorganizowanym przez Santander Bank Polska S.A.

Pokaż zdjęcia