Święto Niepodległości Polski

100-lecie odzyskania niepodległości to wyjątkowa rocznica. W naszej szkole przygotowania do tego święta trwały od końca października. Uczniowie brali udział w warsztatach plastycznych, na których malowali biało-czerwone serca i flagi. Zrobiliśmy ich naprawdę dużo i ozdobiliśmy nimi szkołę. 8 listopada odbył się uroczysty apel. Odśpiewaliśmy hymn i wywiesiliśmy flagę na budynku szkoły. Następnie każda klasa miała do wykonania jakieś zadanie lub zagadkę do rozwiązania. Oczywiście wszystkie dotyczyły Polski. Uczniowie poradzili sobie z nimi doskonale. Ułożyliśmy również mapę Polski z pokolorowanych wcześniej przez uczniów elementów. W tym dniu miała również premierę nowa płyta pana Bronka i pana Michała pt. ,,Serce”. Uczniowie otrzymali płyty w prezencie.
To były naprawdę uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w naszej szkole. Zakończyliśmy apel wspólnym śpiewaniem piosenek z nowej płyty. Ale to nie koniec! Rozpoczynamy akcję ,,100 podróży na 100-lecie odzyskania niepodległości”, ale o tym już wkrótce.

Pokaż zdjęcia